|
тeл: (044) 501 1267
Німеччина
Загальні відомості про вищу освіту в Німеччині
Умови вступу до вузу Німеччини
Строки навчання, вибір спеціальності та вузу
Наша пропозиція (послуги, ціни)
Питання, які часто ставляться
Список іспитів з німецької мови
Список німецьких університетів
Наша мета:
допомогти Вам вдосконалити німецьку мову до рівня, який потрібен для вступу до Університетів Німеччини
виробити навички, які необхідні для навчання у вузах за кордоном
надати необхідні послуги для вступу до університету
допомогти адаптуватися до вимог студентського життя Німеччини
Загальні відомості про вищу освіту в Німеччині
Програма отримання вищої освіти в Німеччині – це довгострокова програма для молоді, яка бажає отримати диплом про освіту або захистити дисертацію в одному з 167 вузів Німеччини. Німеччина сьогодні стала країною, університети та інші навчальні заклади якої наші студенти все частіше обирають для отримання та продовження освіти. Учасниками нашої програми можуть стати студенти, які мають середню освіту і які закінчили хоча б 1 курс в будь-якому державному чи акредитованому вузі України. Люди з вищою освітою можуть продовжити навчання в аспірантурі, а також отримати другу вищу освіту з будь-якої спеціальності, що пропонується.
Німецька система освіти є привабливою як для самих німців, так і для іноземних громадян. Причина такої привабливості полягає в тому, що навчальні заклади Німеччини гармонічно поєднують старі університетські традиції з новітніми досягненнями науки і техніки. Поряд зі старими університетами, що відрізняються широким вибором класичних предметів, в Німеччині з‘являється все більше і більше нових вузів, що роблять ставку на міждисциплінарне навчання та тісний зв‘язок між теорією і практикою.
Це ще один важливий момент – зв‘язок навчального процесу і наукових досліджень. Ці процеси в німецьких вузах не є ізольованими друг від друга. Навпаки, студент після закінчення німецького університету отримає не тільки чисто теоретичні знання, але й практичний досвід з обраної ним професії. З фундаментальними дослідженнями тут поряд знаходяться прикладні науки.
Умови вступу до вузів Німеччини
Головним принципом системи освіти в Німеччині вважається "академічна свобода", тобто до німецького університету може вступити будь-який бажаючий , якщо він відповідає всім вимогам допуску.
Освіта в багатьох державних університетах німецькою мовою безкоштовна , ті ж вузи, які беруть плату, встановлюють невисокі збори - від 300 до 500 євро за семестр.
Навчання в Німеччині – це найбільш реальний спосіб для громадян України за невеликі гроші отримати якісну Європейську освіту. Вірогідність вступу до німецького вузу за умов правильної підготовки документів і бронювання підготовчого курсу на 6-12 місяців – практично 100%.
Процес вступу в Німеччині максимально відпрацьований, і за умов вивчення німецької мови на певному рівні вступ майже гарантований. Як вже казалося, основна вимога до майбутніх студентів – це наявність середньої освіти і мінімум одного року навчання в вузі України. Після закінчення 11 класу вже можна подавати документи на участь в програмі, а після першого курсу вступати до Studienkolleg при обраному вузі, де протягом року Ви будете вивчати мову та вступ до спеціальності.
Для вступу до вузу в Німеччині не потрібно складати вступні іспити. Єдиний іспит, який необхідно скласти для вступу – це іспит на знання німецької мови Zertifikat Deutsch als Fremdsprache (ZDF) для вступу на підготовчий курс, або Test DAF – для вступу на перший курс. Для деяких спеціальностей університет додатково проводить внутрішнє тестування знань мови – DSH (Deutsch fuer Hochschulzugang).
Починати оформлення бажано не раніше, ніж за 6-12 місяців до бажаної дати вступу (враховуючи необхідність вивчення мови). Університети пропонують безкоштовні підготовчі курси тільки для студентів, тобто для тих, хто вже склав іспит з німецької мови ZDF, проте далеко не в усіх університетах на таких курсах є вільні місця.
Віза в посольстві Німеччини видається практично завжди, строк оформлення – до 2-х місяців, вартість – 35 євро. Для отримання візи необхідна фінансова гарантія у вигляді рахунку в банку Німеччини або запоруки громадянина Німеччини. За необхідністю ми
можемо в цьому допомогти.
Строки навчання, вибір спеціальності та вузу
Отримати вищу освіту в Німеччині можна в одному з 167 вузів. В сучасній німецькій системі вищої освіти представлені університети трьох типів:
класичні "старі" університети, історія яких почалася в середні століття. Це найстаріший в Німеччині Хайдельберзький університет, університети у Фрайбурзі, Тюбінгені, Марбурзі, та в інших містах.
технічні університети (ТУ Дрезден, TУ Фрайбург, TУ Мюнхен) та прирівняні до них за статусом вищі технічні школи в Ахені й Дармштадті. В цілому в цих університетах високо котуються факультети, які передбачають підготовку з технічних, природно-математичних, економічних та медичних спеціальностей.
вузи, які виникли в останні 30-40 років на вершині стрімкого розвитку системи вищої освіти в Німеччині. Це Рурський університет в Бохумі, університети в Констанці, Регенсбурзі, Білефельді, Потсдамі. Незважаючи на те, що дані університети не мають такої давньої історії, як класичні, вони ні в чому їм не поступаються за якістю освіти.
В університетах Німеччини представлено понад 130 напрямків, за якими Ви зможете отримати саме ту спеціалізацію, яка Вас цікавить. Важливо відмітити, що Ви можете обрати будь-яку комбінацію курсів у рамках навчального напрямку; стандартних програм в німецьких університетах не існує. Таким чином, фактично кожний студент навчається за індивідуальним планом, що включає тільки ті предмети, які його цікавлять. Все це знижує тимчасові витрати на вивчення непотрібних або нецікавих для Вас дисциплін.
З практичною стороною обраної професії студенти німецьких вузів знайомляться на провідних підприємствах країни, які тісно співпрацюють з університетами. Строк навчання у вузах Німеччини мінімум 4 роки, максимально віза діє 15 років. Можна також пройти додаткову співбесіду та вступити на більш високий курс, але для українських студентів не вище другого.
Наша пропозиція (послуги, ціни)
Ми можемо запропонувати Вам три види програм для вступу до вузів Німеччини. Розрізняються ці програми загальним характером наших послуг та тривалістю. Як вже зазначалося, починати оформлення необхідно за 6–12 місяців до початку навчання. Цей строк обумовлений в першу чергу необхідністю вивчити німецьку мову до рівня, який необхідний для вступу до університету та заздалегідь підготувати всі документи.
Програма для тих, хто володіє німецькою мовою на доброму рівні, - 350 євро
Порядок оплати: при укладанні контракту Ви оплачуєте 200 євро, після чого:
ми займаємося підбором вузу для Вас, надаємо інформацію о строках навчання, вимогах, датах іспитів, контактних особах.
забезпечуємо мовною підтримкою (ведення переговорів і листування з університетом)
Оплата другої частини вартості наших послуг (150 євро) проходить після закінчення переговорів з університетом
Підготовка документів для складання іспиту з німецької мови, що дозволяє вступити в будь-який державний вуз Німеччини без додаткових тестів;
Запис на складання іспитів;
Відкриття банківського рахунку в Німеччині (за необхідністю додатково оплачується 70 євро за послуги банку).
Інформаційна підтримка по легалізації необхідних документів
Піврічна мовна програма - 600 євро
Наші послуги по підбору мовної школи
Запис на навчальний курс та надання офіційного запрошення від школи в Німеччині;
Забезпечення мовної підтримки (ведення переговорів з мовною школою)
Підбор вузу, надання інформації про строки навчання, вимоги і дати іспитів.
Переклад і легалізація документів у Міністерстві Іноземних Справ і в Міністерстві Юстиції
Допомога по оформленню документів для отримання візи та всіх супутніх документів
Загальна вартість – 600 євро (додатково оплачується навчання в мовній школі)
Порядок оплати – при укладанні контракту Ви оплачуєте 350 євро, після чого ми надаємо Вам всі необхідні послуги. Другу частину наших послуг 250 євро Ви оплачуєте відразу після отримання запрошувальних документів від мовної школи.
Річна мовна програма - 900 євро
Вивчення німецької мови на курсах в Києві до рівня, необхідного для вступу;
Підготовка до складання мовного іспиту, що дозволяє вступити до будь-якого державного вузу Німеччини без додаткових тестів;
Забезпечення мовної підтримки (ведення переговорів та переписки з університетом),
Відправка Ваших документів до Німеччини;
Підбір вузу, надання інформації про строки навчання, вимоги й дати іспитів;
Запис на складання іспитів;
Відкриття банківського рахунку в Німеччині;
Переклад і легалізація документів у Міністерстві Іноземних Справ та в Міністерстві Юстиції;
Допомога по оформленню документів для отримання візи та всіх супутніх документів;
Порядок оплати – при укладанні контракту Ви оплачуєте 350 євро, після чого вивчаєте німецьку мову на курсах, а ми надаємо для Вас всі необхідні інформаційні послуги. Другу частину наших послуг, 550 євро, Ви оплачуєте одночасно з подачею документів для перекладу і легалізації.
Також ми надамо всі необхідні консультації та допомогу студентам з будь-яких питань, що пов‘язані з проживанням та освітою протягом періоду навчання.
Питання, які часто ставляться
Скільки коштує проживання в Німеччині?
Орендувати окрему квартиру практично в кожному місті коштує від 250 до 700 євро на місяць. Звичайно найняти квартиру можна вдвох, і в такому випадку в середньому виходить 200 євро з людини. Гуртожиток коштує стільки ж. Дешевше найняти квартиру в східній Німеччині, проте рівень життя там нижчий.
Чи можна працювати під час навчання?
Студенти університету мають право працювати 20 годин на тиждень на будь-якій роботі, за необхідністю працювати більше можна отримати спеціальний дозвіл, особливо якщо робота пов‘язана зі спеціальністю. Середня оплата для студентів – 7 євро на годину.
Головне – роботу знайти цілком реально.
Чи можна вчитися англійською мовою?
Вчитися англійською мовою можна, в країні існують англомовні університети, наприклад, International University, проте вартість навчання тут 10 000 євро на рік. За необхідністю можемо надати більш докладну інформацію.
Як довго видається віза в Німеччину?
Віза в посольстві Німеччини видається практично завжди, строк оформлення – до двох місяців, вартість – 35 євро.
Коли потрібно починати оформлення?
Починати оформлення бажано не менш, ніж за 6-8 місяців до дати вступу (враховуючи необхідність вивчення мови).
Чи можна вступити на 3-й або 4-й курс відразу?
На жаль ні, громадяни України можуть вступати тільки на перший, у виняткових випадках на другий курс. Для цього необхідно мати атестат про середню освіту та документ про закінчені один або два курси навчання в українському вузі.
Чи можна змінювати спеціальність?
(наприклад, якщо в Україні Ви вивчаєте лінгвістику, а в Німеччині хочете вивчати психологію)
У принципі цього краще не робити, але якщо дуже хочеться і Ви зможете логічно обґрунтувати Ваше бажання, то можна.
Список іспитів з німецької мови
ZD (Zertifikat Deutsch) - перший мовний диплом (німецька мова). Складається після проходження трьох курсів на базовому ступені (Grundstufe) (200х3). Дає можливість спілкуватися мовою та розуміти співрозмовника в найпростіших ситуаціях, заповнювати необхідні офіційні документи, читати й розуміти найпростіші художні тексти, а також публіцистичні статті. Дозволяє вчитися в середніх спеціальних навчальних закладах Німеччини.
ZMP (Mittelstufenprufung) - другий мовний сертифікат (німецька мова). Складається після проходження базового ступеню (200х3) і трьох курсів (200х3) середнього ступеню, дає можливість вільно спілкуватися на різні теми, висловлювати свої думки письмово у вільній формі, орієнтуватися в незнайомих та неочікуваних побутових та офіційних ситуаціях, самостійно створювати документи й тексти німецькою мовою, читати складні художні тексти, висловлювати свої думки усно (розмовляти по темі протягом 10 хвилин), читати та аналізувати газетні публікації. Дозволяє навчатися в деяких вузах середніх спеціальних учбових закладах, проходити навчання на фірмах, отримувати стипендії Служби Академічних обмінів - ДААД.
KDS/ZOP - Zentrale Oberstufenprufung - третій мовний диплом, сертифікат верхнього ступеню (німецька мова). Складається після проходження базового (200х3) та середнього ступеню (200х3), а також після додаткового вивчення мови протягом 250-350 годин. Дає можливість вільно спілкуватися німецькою мовою в будь-якій ситуації, добре розуміти носіїв мови (в тому числі й діалекти), вільно читати художню літературу, орієнтуватися в літературі зі спеціальності з розумінням спеціальної термінології, добре розуміти публіцистичні статті в газетах і журналах, кінофільми й т.п., брати участь в суспільних заходах, робити професійні заяви на конференціях і т.п. Дозволяє працювати в Німеччині, навчатися в вузах і т.п. Визнається в Австрії та Швейцарії.
PWD - Prufung Wirtschaftsdeutsch - диплом з німецької мови економіки на середньому ступені. Включає навички, характерні для другого диплому плюс знання спеціальної лексики. Дозволяє працювати в бізнесі країн німецької мови, навчатися в економічних вузах Німеччини.
DSH - Deutsch fuer Hochschulzugang - диплом для отримання дозволу навчатися в німецьких вузах, включає навички на рівні другого диплому плюс універсальні знання для повноцінної участі в навчальному процесі німецьких вузів.
WD - Wirtschafts Deutsch - 1 - Міжнародний диплом з німецької мови економіки. Передбачає володіння навичками на ступені ZOP/KDS плюс всебічне знання економічної термінології, розуміння економічних процесів й навичок в сфері комерційної комунікації. (Рівень незалежного користувача). Дозволяє працювати в бізнесі країн німецької мови та займати провідні позиції на фірмах.
Реєстрація в програмі
Для того, щоб взяти участь в програмі, необхідно укласти Угоду з нами. Зробити це можна як особисто в наших офісах в Києві або Запоріжжі, так і по пошті, якщо Ви мешкаєте далеко від названих міст.
Якщо у Вас є важливе запитання про програму Au-Pair і Ви не хочете витрачати гроші на міжміські переговори – зв‘яжіться з нами по e-mail info@study.com.ua або заповніть анкету в розділі Контакт з нами
Не забудьте вказати Ваше ім‘я, код міста, номер телефону - і того ж дня співробітник Агентства Au-Pair передзвонить Вам та дасть відповіді на всі запитання про наші програми.
Для мешканців Києва міські номери офісу Агентства Au-Pair - (044) 501-1267 (багатоканальний)
Для Запоріжжя - (061) 220 7290
Зареєструватися в програмі Ви можете тут
Ми будемо раді відповісти на Ваші запитання і запропонувати участь в міжнародних програмах нашого агентства
Список головних вищих шкіл Німеччини
Aachen - Аахен
Fachhochschule Aachen, Fachbereich Design, Fachbereich Physik
Вуз Аахена, Факультет Дизайну, Факультет Фізики
Rheinisch Westfälische Technische Hochschule Aachen, Fakultät für Mathematik, Informatik und Naturwissenschaften
Технічний вуз Райн-Вестфалієн в Аахені, Факультет Математики, Факультет Інформатики та Природних наук
Augsburg – Аугсбург
Fachhochschule Augsburg, Fachbereich Gestaltung
Вуз Аугсбургу, Факультет Дизайну
Berlin – Берлін
Universität der Künste Berlin
Університет Мистецтв в Берліні
Kunsthochschule Berlin-Weißensee
Школа мистецтв в Берліні - Вайсензее
Fachhochschule für Technik und Wirtschaft Berlin, Kommunikationsdesign
Вуз Техніки й Господарства в Берліні
Humbold Universität zu Berlin, Kulturwissenschaften
Університет Гумбольдта в Берліні, Факультет Культурознавства
Technische Universität Berlin, Institut für Sprache und Kommunikation, Fachgebiet Medienwissenschaft
Технічний Університет в Берліні, Інститут мови і комунікації, Факультет ЗМІ
Technische Fachhochschule Berlin, Architektur; Audiovisuelle Medien; Medieninformatik
Технічний вуз в Берліні, Факультет Архітектури, Аудіовізуальних засобів, Засобів інформатики
Bielefeld – Білефельд
Fachhochschule Bielefeld, Design
Вуз Білефельда, Факультет Дизайну
Universität Bielefeld, Kunst und Musik
Університет Білефельда, Факультет Мистецтва та музики
Bonn – Бонн
Fachhochschule Bonn-Rhein-Sieg, Angewandte Informatik
Вуз Бонн-Райн-Зіг, Факультет Інформатики
Brandenburg – Бранденбург
Fachhochschule Brandenburg, Mediengestaltung
Вуз Бранденбурга, Факультет Художнього дизайну
Braunschweig
Брауншвайг
Hochschule für Bildende Künste Braunschweig
Вуз Образотворчого мистецтва в Брауншвайзі
Fachhochschule Braunschweig/Wolfenbüttel, Medieninformatik
Вуз Брауншвейга/Вольфенбюттель, Факультет Засобів інформатики
Bremen – Бремен
Hochschule für Künste Bremen
Вуз Мистецтв Бремена
Universität Bremen, Informatik: Graphische Datenverarbeitung u. Interaktive Systeme AGIS; Faculty of Cultural Studies
Університет Бремена, Факультет Інформатики: Графічна обробка даних та інтерактивні системи AGIS; Факультет культурології
Hochschule Bremen, Medieninformatik
Вуз Бремена, Факультет Засобів Інформатики
Bremerhaven - Бремерхафен
Hochschule Bremerhaven, Digitale Medien
Вуз Бремерхафена, Факультет Цифрових засобів
Chemnitz – Хемніц
Technische Universität Chemnitz, Informatik
Технічний університет Хемніца, Факультет Інформатики
Darmstadt – Дармштадт
Fachhochschule Darmstadt, Gestaltung, Media, Informatik, Architektur
Вуз Дармштадта, Факультет Дизайну, Медіа, Інформатики, Архітектури
Dessau – Дессау
Hochschule Anhalt - Abt. Dessau, Architektur, Design und Informatik
Вуз Анхальт – Дессау, Факультет Архітектури, Дизайну та Інформатики
Dortmund – Дортмунд
Fachhochschule Dortmund, Design
Вуз Дортмунда, Факультет Дизайну
Universität Dortmund, Informatik - Graphische Systeme
Університет Дортмунда, Факультет Інформатики – Графічні системи
Dresden – Дрезден
HTW-Dresden, MedienInformatik
Вуз Дрездена, Факультет Засобів Інформатики
Hochschule für Bildende Künste Dresden
Вуз Образотворчого мистецтва в Дрездені
Technische Universität Dresden (TU), Kulturwissenschaften; Informatik; Architektur
Технічний Університет Дрездену, Факультет Культурології, Інформатики, Архітектури
Düsseldorf – Дюссельдорф
Fachhochschule Düsseldorf, Kommunikationsdesign
Вуз Дюссельдорфа, Факультет Дизайну
Kunstakademie Düsseldorf
Академія Мистецтв в Дюссельдорфі
Robert-Schumann-Hochschule, Ton- und Bildtechnik
Вуз Роберта Шумана, Факультет Техніки, звукозапису та зображення
Erlangen – Ерланген
Universität Erlangen, Informatik (Graphische Datenverarbeitung)
Університет Ерлангена, Факультет Інформатики (графічна обробка даних)
Essen – Ессен
Universität Essen, Gestaltung und Kunsterziehung
Університет Ессена, Факультет Дизайну та естетичного виховання
Flensburg - Фленсбург
Fachhochschule Flensburg, Medieninformatik
Вуз Фленсбурга, Факультет Засобів Інформатики
Frankfurt - Франкфурт
Staatliche Hochschule für Bildende Künste/Städelschule
Державний вуз Образотворчого мистецтва
Johann-Wolfgang-Goethe-Universität, Institut für Kulturanthropologie und Europäische Ethnologie
Університет Йохана-Вольфгана-Гете, Інститут культурної антропології та європейської етнології
Furtwangen - Фуртванген
Fachhochschule Furtwangen, Digitale Medien
Вуз Фуртвангена, Факультет Цифрових засобів
Gelsenkirchen - Гельзенкірхен
Fachhochschule Gelsenkirchen, Medieninformatik
Вуз Гельзенкірхена, Факультет Засобів інформатики
Gießen - Гісен
FH Gießen-Friedberg, Medieninformatik
Вуз Гісен-Фрідберг, Факультет Засобів інформатики
Halle - Халле
Burg Giebichenstein, Hochschule für Kunst und Design Halle
Бург Гібіхенштайн, Вуз Мистецтв і Дизайну Халле
Hamburg - Гамбург
Hochschule für bildende Künste Hamburg, Visuelle Kommunikation
Вуз Образотворчого мистецтва Гамбурга, Факультет Візуальної комунікації
Hochschule für Angewandte Wissenschaften Hamburg, Gestaltung; Informatik Вуз Прикладних наук Гамбурга, Факультет Дизайну, Інформатики
Hannover – Ганновер
Fachhochschule Hannover, Kunst und Design
Вуз Ганновера, Факультет Мистецтв і дизайну
Universität Hannover, Graphische Datenverarbeitung
Університет Ганновера, Факультет Графічної обробки даних
Heidelberg – Хайдельберг
Fachhochschule Heidelberg, Multimedia/Medieninformatik
Вуз Хайдельберга, Факультет Мультимедіа/Засобів інформатики
Hildesheim - Хільдесхайм
Universität Hildesheim, Institut für Audiovisuelle Medien
Університет Хільдесхайма, Інститут Аудіовізуальних засобів
Ilmenau – Ільменау
Technische Universität Ilmenau, Informatik; Medientechnologie; Angewandte Medienwissenschaften
Технічний Університет Ільменау, Факультет Інформатики, технологічних засобів, прикладних засобів інформації
Karlsruhe - Карлсруе
Staatliche Hochschule für Gestaltung Karlsruhe
Державний вуз Дизайну Карлсруе
Staatliche Akademie der bildenden Künste Karlsruhe
Державна Академія Образотворчого Мистецтва Карлсруе
Fachhochschule Karlsruhe - Hochschule für Technik, Multimedia/Medieninformatik
Вуз Карлсруе, Факультет Техніки, Мультимедіа/Засобів інформатики
Universität Karlsruhe (TH), Multimedia
Університет Карлсруе, Факультет Мультимедіа
Kassel - Кассель
Kunsthochschule Kassel
Школа мистецтв Касселя
Kiel - Кіль
Fachhochschule Kiel, Multimedia Production
Вуз Кіля, Факультет Мультимедіа
Muthesius-Hochschule (Fachhochule für Kunst und Gestaltung)
Вуз Мутесіуса (Школа мистецтва та дизайну)
Köln – Кельн
KHM - Kunsthochschule für Medien
Школа мистецтв
Köln International School of Design
Міжнародна школа дизайну Кельна
Konstanz - Констанц
Universität Konstanz, Literatur-Kunst-Medien
Університет Констанца, Факультет Літератури, Мистецтва, ЗМІ
Fachhochschule Konstanz, Kommunikationsdesign
Вуз Констанци, Факультет Дизайну
Köthen - Кетен
Hochschule Anhalt, Design
Вуз Ангальта, Факультет Дизайну
Krefeld - Крефельд
Fachhochschule Niederrhein, Design
Вуз Нижнього Рейну, Факультет Дизайну
Leipzig – Лейпциг
Hochschule für Grafik und Buchkunst Leipzig, Medienkunst
Вуз Графіки та книжного мистецтва Лейпцига, Факультет Медіамистецтва
Hochschule für Technik, Wirtschaft und Kultur, Medientechnik; Medieninformatik
Вуз Техніки, Господарства та Культури, Медіатехніки; Факультет Засобів інформатики
Lemgo - Лемго
Fachhochschule Lippe und Höxter, Medienproduktion
Вуз Ліппе й Хекстера, Факультет Медіавиробництва
Lübeck - Любек
Universität zu Lübeck, Institut für Multimediale und Interaktive Systeme
Університет Любека, Інститут мультімедійних та інтерактивних систем
Fachhochschule Lübeck, Medieninformatik (Online-Studiengang); Architektur
Вуз Любека, Факультет Медіаінформатики (навчання онлайн)
Ludwigsburg-Людвігсбург
Filmakademie Baden-Württemberg
Академія фільму Баден-Вюртемберга
Lüneburg - Люнебург
Universität Lüneburg, Angewandte Kulturwissenschaften
Університет Люнебурга, Факультет Прикладного Культурознавства
Magdeburg - Магдебург
Otto-von-Guericke-Universität, Institut für Simulation und Computergrafik
Університет Отто-фон-Гуріке, Інститут Симуляції та комп‘ютерної графіки
Mainz - Майнц
Fachhochschule Mainz, Mediendesign
Вуз Майнца, Факультет Медіадизайну
Akademie für Bildende Künste, Johannes Gutenberg Universität, Bildende Kunst
Академія образотворчого мистецтва, Університет Йоханнеса Гуттенберга, Факультет Образотворчого мистецтва
Mannheim – Маннхайм
Fachhochschule für Technik und Gestaltung Mannheim, Gestaltung
Вуз Техніки та дизайну Манхайма, Факультет Дизайну
Freie Kunstschule Rhein-Neckar
Вільна школа мистецтв Райн-Некара
Mittweida - Міттвейда
Hochschule Mittweida (FH), Medien
Вуз Міттвейда, Факультет Медіа
Mönchengladbach - Менхенгладбах
Hochschule Niederrhein, Design
Вуз Нижнього Рейна, Факультет Дизайну
München - Мюнхен
Akademie der bildenden Künste München
Академія образотворчого мистецтва Мюнхена
Fachhochschule München, Kommunikationsdesign
Вуз Мюнхена, Факультет Комунікаційного дизайну
Hochschule für Fernsehen und Film München
Вуз Телебачення й кіно Мюнхена
Blocherer Schule, Kommunikationsdesign
Школа Блохера, Факультет Комунікаційного дизайну
Münster - Мюнстер
Fachhochschule Münster, Design
Вуз Мюнстера, Факультет Дизайну
Kunstakademie Münster, Hochschule für Bildende Künste
Академія мистецтв Мюнстера, Факультет Образотворчого мистецтва
Westfälische Wilhelms-Universität Münster, Institut für Kommunikationswissenschaft
Вестфальский Вільгельм-Університет Мюнстера, Інститут Комунікації
Nürnberg - Нюрнберг
Georg-Simon-Ohm Fachhochschule Nürnberg, Gestaltung
Вуз Георг-Сімон-Ома в Нюрнберзі, Факультет Дизайну
Akademie der Bildenden Künste Nürnberg
Академія образотворчого мистецтва Нюрнберга
Offenbach - Оффенбах
Hochschule für Gestaltung Offenbach am Main
Вуз Дизайну Оффенбаха на Майне
Fachhochschule Offenburg, Medien und Informationswesen
Вуз Оффенбурга, Факультет Медіа та інформації
Oldenburg - Ольденбург
Carl von Ossietzky-Universität Oldenburg, Kulturwissenschaftliche Geschlechterstudien
Університет Карла фон Оссієтські в Ольденбурзі, Факультет культурологічних гендерних наук
Osnabrück - Оснабрюк
Universität Osnabrück, Informatik
Університет Оснабрюка, Факультет Інформатики
Fachhochschule Osnabrück, Elektrotechnik und Informatik
Вуз Оснабрюка, Факультет Електротехніки та інформатики
Passau-Пассау
Universität Passau, Informatik-Neue Medien
Університет Пассау, Факультет Інформатики та нових медіа
Pforzheim - Пфорцхайм
Fachhochschule Pforzheim, Visuelle Kommunikation
Вуз Пфорцхайма, Факультет Візуальної комунікації
Potsdam - Потсдам
Fachhochschule Potsdam, Design
Вуз Потсдама, Факультет Дизайну
Hochschule für Film und Fernsehen Potsdam-Babelsberg
Вуз Кіно та Телебачення Потсдам-Бабельсберг
Saarbrücken - Саарбрюккен
Hochschule der Bildenden Künste Saar
Вуз Образотворчого мистецтва Саара
Schwäbisch Gmünd - Швебіш Гмюнд
Hochschule für Gestaltung Schwäbisch Gmünd
Вуз Дизайну Швебіш Гмюнд
Schwäbisch Hall - Швебіш Халль
Fachhochschule Schwäbisch Hall
Вуз Швебіш Халль
Siegen - Зіген
Universität - Gesamthochschule Siegen, Elektrotechnik und Informatik
Університет Зігена, Факультет Електротехніки та інформатики
Stuttgart - Штутгарт
Merz-Akademie Stuttgart Hochschule für Gestaltung
Академія Дизайну Мерца в Штутгарті
Universität Stuttgart
Університет Штутгарта
Fachhochschule Stuttgart Hochschule der Medien
Вуз Штутгарта, Факультет Медіа
Staatliche Akademie der Bildenden Künste Stuttgart
Державна Академія Образотворчого мистецтва Штутгарта
Trier - Трір
Hochschule für Wirtschaft, Technik u. Gestaltung , Kommunikationsdesign
Вуз Господарства, Техніки та Дизайну, Комунікаційного дизайну
Universität Trier, Computer Science
Університет Трір, Факультет Інформатики
Tübingen - Тюбінген
Universität Tübingen , Wilhelm-Schickard-Institut für Informatik; Empirische Kulturwissenschaften
Університет Тюбінгена, Інститут Вільгельма Шикарда, Факультет Інформатики та емпіричної культурології
Ulm - Ульм
Fachhochschule Ulm, Elektrotechnik, Digital Media
Вуз Ульма, Факультет Електротехніки, цифрових засобів
Universität Ulm, Informatik/Medieninformatik
Університет Ульма, Факультет Інформатики/Медіаінформатики
Wedel - Ведель
Fachhochschule Wedel, Medieninformatik
Вуз Веделя, Факультет Медіаінформатики
Weimar - Веймар
Bauhaus-Universität Weimar
Баухаус-Університет Веймара
Wiesbaden - Вісбаден
Fachhochschule Wiesbaden Gestaltung; Informatik
Вуз Дизайну Візбадена, Факультет Інформатики
Wismar - Вісмар
Fachhochschule für Technik, Wirtschaft und Gestaltung , Design; Innenarchitektur
Вуз Техніки, Господарства та Дизайну, Внутрішньої архітектури
Wolfenbüttel - Вольфенбюттель
Fachhochschule Braunschweig/Wolfenbüttel, Informatik; Mediendesign (unter dem FB: Medien, Sport- und Tourismusmanagement)
Вуз Брауншвайг/Вольфенбюттель, Факультет Інформатики, Медіадизайну (Медіа, Спорт- та Туристський Менеджмент)
Wuppertal - Вупперталь
Bergische Universität Gesamthochschule Wuppertal , Design; Kunst; Musikpädagogik; Druck
Університет Вупперталя, Факультет Дизайну та Мистецтва
Würzburg - Вюрцбург
Fachhochschule Würzburg-Schweinfurt, Gestaltung
Вуз Вюрцбург-Швайнфурт, Факультет Дизайну
Zweibrücken -Цвайбрюкен
Fachhochschule Kaiserslautern, Informatik (Digitale Medien)
Вуз Кайзерслаутерна, Факультет Інформатики (Цифрових засобів)
|