Программа Au-Pair 
 Work and Travel 
 Курсы за границей 
 в Киеве 
 ВУЗы 
 Контакт 
 Форум 

Молодёжные программы за границей Au-Pair и Work and Travel Представитель ассоциации IAPA


Германия
Франция
Чехия
   
тел: (044) 500 0919

Франція

Мы в Google+

Система безкоштовної вищої освіти у Франції


  За останні десять років кількість студентів у Франції збільшилася на 37% і склала майже 2.000.000 осіб. За кількістю іноземних студентів Франція зайняла друге місце у світі, пропустивши вперед Великобританію і відсунувши на третє місце Німеччину. Пов'язано це, перш за все, з тим, що навчання у Франції дійсно безкоштовне і повністю фінансується французьким урядом. На запитання, навіщо Франція проводить програму безкоштовної вищої освіти на гроші власних платників податків, існує цілком логічне пояснення: “Студенти, які закінчать французькі ВНЗ, краще розумітимуть нас і володітимуть достатньою підготовкою, щоб працювати у французьких фірмах по всьому світу. Ми зацікавлені також у тому, щоб після повернення на батьківщину вони організували спільні з Францією підприємства і розвивали сумісний бізнес”. Але не потрібно сприймати освіту тут як щось абсолютно безкоштовне - студент сплачує реєстраційний внесок розміром 130 - 500 Євро за семестр залежно від університету та обраної спеціальності, а також, звичайно, потрібно оплачувати проживання та харчування. Це важливо підкреслити, оскільки у процесі надання консультацій іноді доводиться відповідати на такі анекдотичні запитання, як "а хто оплачуватиме мій квиток до Франції, самі французи?".

  Система освіти у Франції має 2 форми: «короткий» (les formations courtes) і «довгий» (les formations longues) цикл навчання у вищих школах (Grandes ecoles), університетах.

  "Коротка" освіта триває два роки, перевага її полягає у тому, що вона дає все для реального і швидкого працевлаштування. Ви можете обирати між різними типами короткострокової освіти для найшвидшого отримання професійних навиків за 2 роки. Мета даного навчання - за найкоротший термін почати професійну діяльність. Спеціальності можуть бути здобуті у найрізноманітніших сферах: засоби зв'язку, промисловість, комерційна діяльність, сфера обслуговування, економіка, точні науки тощо.

  Для отримання додаткової спеціалізації (specialisation supplementaire) необхідно продовжити здобуття освіти у цій галузі на 1 або 2 роки. Після цього Ви вже зможете отримати диплом License, який дасть Вам можливість знайти гарне місце роботи. У Франції існує також система післядипломної освіти. Закінчивши п'ять років навчання та отримавши диплом maitrise, Ви можете продовжити наукову роботу в обраній Вами галузі і, захистивши дисертацію, отримати diplome d'etudes approfondies, який дозволяє викладати у вищих навчальних закладах. Цей диплом також дає право на вступ до докторантури. На написання докторської дисертації відводиться 4 роки. Після захисту дисертації кандидат отримує звання docteur es lettres (для філологічних спеціальностей) або docteur es sciences (для точних та економічних наук).

Порядок вступу та іспити в університетах Франції


  Французькі університети завжди славилися своєю демократичністю, саме тому дорога до вищої освіти у Франції відкрита всім: як французам, так і іноземцям. Для вступу до ВНЗ потрібно лише документ, який дає право на вищу освіту у рідній країні. У випадку українських студентів - це атестат про закінчення 11 класів середньої школи. На відміну від Німеччини, у Франції для вступу до університету не вимагається року навчання у ВНЗ в Україні. Стати студентом французького університету можна одразу ж після закінчення школи.

  Також важливим моментом є те, що для вступу до університету не потрібно складати іспитів. Основною вимогою, крім атестату про повну середню освіту, є знання французької мови, які підтверджені іспитами DELF/DALF. Одразу потрібно сказати, що скласти ці іспити непросто і готуватися до них потрібно заздалегідь. А від Ваших оцінок у шкільному атестаті залежатиме, наскільки Ваша кандидатура підійде тому чи іншому французькому ВНЗ або його факультету.

Процес навчання і написання дипломної роботи


  Процес навчання розбитий на три етапи, кожний з яких завершується складанням іспитів та отриманням диплома. Перший етап триває 2 роки і дає загальноосвітню підготовку. Французький baccalaureat нічого спільного з англійським bachelor не має. Через два роки навчання студенти складають іспити та отримують диплом про загальну університетську освіту - DEUG, або диплом про науково-технічну освіту - DEUST.

  Під час другого етапу освіти, який також триває два роки, студенти отримують більш спеціалізовані знання. Перший рік другого циклу, який називається licence, закінчується здобуттям ступеня ліценціата. Ліценціати, провчившись ще рік, отримують ступінь магістра - maitrise. Для цього студент повинен обрати тему і написати дипломну роботу.

  Третій цикл, на який прагнуть вступити багато іноземців, триває один рік і закінчується отриманням диплому про вищу освіту. Є два типи дипломів. Перший: диплом DESS - про спеціальну вищу освіту. Видається після року вузької спеціалізації у певній професійній галузі та передбачає стажування від 3 місяців до півроку. Від правильного вибору стажування дуже залежить подальше працевлаштування. Другий: диплом DEA - про поглиблену вищу освіту. Дозволяє його власникові продовжити наукову роботу і подати заявку на написання дисертації.

Вибір ВНЗ та спеціальності


  При виборі університету у Франції Сорбонна, а точніше Париж I, II (і далі, до VIII) як і раніше залишається символом французької вищої освіти. Проте не єдиним. Є сенс вступати у Сорбонну, щоб вивчати гуманітарні науки: філософію, французьку літературу, право - але коли йдеться про точні, природничі та прикладні науки, то краще обрати університети інших міст. А майбутнім інженерам та управлінцям краще піти в спеціалізовані вищі школи. Та й паризьке життя не всім по кишені. Отже, орієнтуватися краще не на стародавню славу, а на те, наскільки даний ВНЗ відповідає саме Вашим прагненням. При сучасному багатстві факультетів, напрямків, спеціалізацій та спеціальностей у французькій вищій освіті знайти щось своє тут зможе кожен, а ми Вам із задоволенням допоможемо в цьому, надавши інформацію практично про всі навчальні заклади країни. У Франції престиж диплому університету значно менше, ніж в Україні, залежить від розташування ВНЗ. Зовсім не обов'язково їхати вчитися саме до Парижа, вступити туди складніше, життя там дорожче, знайти житло - важче. Місць у студентських гуртожитках Парижа хронічно не вистачає, а знімати житло виходить майже в півтора рази дорожче, ніж у будь-якому іншому місті.

  Обираючи ВНЗ, самі французи керуються неофіційною "спеціалізацією" університетів, яка починає свою історію з 1968 року. Так, наприклад, університет міста Монпельє з роду-віку славиться викладанням природничих наук і медицини, Страсбурга - історичним і юридичним факультетами, а також викладанням німецької мови.

  Свої особливості має прийнята у Франції система підготовки медиків і фармакологів, на що зазвичай потрібно від 6 до 8 років. Наприклад, на другий курс не переводять тих, хто не витримав достатньо складний іспит, не має необхідної кількості гарних оцінок і не пройшов конкурс. Непереведені можуть пройти повторне навчання на цьому курсі, але тільки один раз. На решті спеціальностей виключення відбувається за підсумками всього першого циклу навчання, а залишатися на другий рік можна довільну кількість разів.

  Щодо бізнес-освіти у Франції скажемо тільки, що іноземці складають 15% від загального числа студентів комерційних шкіл. П'ять найпрестижніших французьких шкіл менеджменту, серед них Вища комерційна школа (НІС), Вища школа економічних і комерційних наук (ESSEC) і Вища комерційна школа Парижа (ESCP), утворили консорціум, в рамках якого можна за 2 роки отримати диплом МВА англійською мовою.

Вступ до ВНЗ Франції - наші послуги, ціни


  Загальна вартість - 600 Євро (додатково оплачується навчання в мовній школі).

  Порядок оплати - при укладенні контракту Ви оплачуєте 250 Євро, після чого:

  - ми займаємося підбором ВНЗ для Вас, надаємо інформацію про строки навчання, вимоги, дати іспитів, контактних осіб;
  - забезпечуємо мовну підтримку (ведення переговорів з мовною школою), записуємо Вас на навчальний мовний курс, згідно з вимогами ВНЗ щодо знання мови;
  - надаємо рахунок-фактуру та офіційний лист-запрошення від школи у Франції;

  Оплата другої частини вартості наших послуг (350 Євро) проводиться одночасно з отриманням документів із школи.

  - переклад і легалізація документів (апостиль) у Міністерстві Закордонних Справ і в Міністерстві Юстиції.
  - допомога в оформленні документів для отримання візи і всіх супутніх документів;

Видання віз


  Для того, щоб вчитися у Франції, необхідно отримати студентську візу. Ця віза діє три місяці, з правом одноразового в'їзду. Після в'їзду до Франції Ви повинні отримати посвідку на проживання терміном на рік, який надалі продовжується щороку.

  Серед інших документів, необхідних для отримання візи: підтвердження того, що у Вас є кошти на проживання та навчання у Франції. Це може бути документ про наявність рахунку на Ваше ім'я у вітчизняному або зарубіжному банку. Цей документ може бути замінений документом про фінансові гарантії на Вас з боку громадянина Франції. Крім того, необхідно надати документи про наявність у Вас житла у Франції (документ про надання Вам житла приватною особою, договір оренди терміном більше місяця тощо). Досить складно доводиться студентам, які ще не отримали візу, а надати документи про житло вже необхідно. Проте і це питання цілком можна вирішити. Всі документи повинні бути перекладені на французьку мову і завірені нотаріально. Необхідно подати оригінал кожного документа, 2 копії і 2 фотографії. Це неповний список, повнішу інформацію ми надамо Вам у пакеті наших послуг.

Проживання, гроші, робота


  Ціни на проживання коливаються залежно від міста і від того, де Ви житимете: якщо в гуртожитку, то 110-320 Євро на місяць, якщо орендуватимете квартиру - 340-650 Євро на місяць. Якщо Вам, наприклад, не вистачило місця в гуртожитку і довелося знімати квартиру, можна буде подати заявку ще на додаткову стипендію, що компенсує витрати на житло. Одним з дуже позитивних моментів є те, що уряд може частково компенсувати Ваші витрати на житло. Ця компенсація коливається від 20% до 40%.

  За даними французького Міністерства освіти середній бюджет французького студента складає від 6.000 до 12.500 Євро на рік. Окрім витрат на проживання, також обов'язково потрібно оформляти медичне страхування - 350-750 Євро на рік. Харчування, транспорт, кишенькові витрати складають 350-460 Євро на місяць.

  Підробляти під час навчання також можливо - французьке законодавство дозволяє іноземним студентам працювати під час навчання, але при цьому загальна кількість робочих годин не повинна перевищувати 884, тобто 19,5 годин на тиждень або 84,5 на місяць. Тимчасовий дозвіл на роботу видають у префектурі за місцем навчання. Мінімальна зарплата - 6,72 Євро за годину.

Як розпочати участь у програмах Au-Pair і Work and Travel?


  Розпочати участь у молодіжних програмах Агентства Au-Pair за кордоном Ви можете, заповнивши реєстраційну форму.

  Поставити запитання співробітникам Агентства Au-Pair найлегше у розділі Контакт з нами або ж за допомогою e-mail info@study.com.ua.

  Телефон Агентства Au-Pair в Києві - (044) 501-12-67 (багатоканальний).

  Якщо у Вас є важливе запитання про програму Au-Pair або WORK and TRAVEL і Ви не хочете витрачати грошей на міжміський дзвінок - зателефонуйте на номер +38(067)440-04-63 і ми передзвонимо Вам.

  Тут Ви можете почитати листи наших Au-Pair із США і Німеччини.

  Також можливо поставити свої запитання на Форумі Агентства Au-Pair.

На главную Написать нам письмо В начало страницы
 Программа Au-Pair | Work and Travel | Курсы за границей | в Киеве | ВУЗы | Контакт | Форум 
Copyright © Study.UA       Created by Dmitry.zp.ua