Программа Au-Pair 
 Work and Travel 
 Курсы за границей 
 в Киеве 
 ВУЗы 
 Контакт 
 Форум 

Молодёжные программы за границей Au-Pair и Work and Travel Представитель ассоциации IAPA


Германия
Франция
Чехия
   
тел: (044) 500 0919

Чехія

Мы в Google+

Загальні відомості про вищу освіту в Чеській республіці


   Все більше молоді у світі прагне здобути освіту за кордоном, і Чехія - одна з найкращих країн для досягнення цієї мети. Для цього тут створені всі умови:

  Навчання у державних ВНЗ для іноземних громадян є безкоштовним за умови навчання чеською мовою. Якщо студенти вчаться іноземною мовою (як правило, англійською), тоді навчання платне - приблизно від 3 000 до 10 000 доларів, залежно від престижності обраного ВНЗ і спеціальності.

  Чеська культура та освіта існують вже не одне століття і мають багатовікові традиції. Наприклад, Карлів університет, заснований у 1348 році, є одним із найстаріших навчальних закладів не тільки у Чехії, але й у всій Європі.

  Вища освіта, здобута в Чехії, відповідає стандартам, які прийняті в країнах Європейського союзу, а дипломи чеських ВНЗ визнають у всіх країнах світу.

  Студенти самі визначають кількість годин навчання на тиждень. Зазвичай, присутність на лекціях необов'язкова. Небхідно відвідувати не менше половини семінарів.

  Існує мережа приватних ВНЗ, вони в основному дають освіту у сфері бізнесу, економіки та банківської справи. Незважаючи на те, що навчання у них платне (від 1 000 до 2 500 доларів на рік з можливістю оплати по семестрах), вони користуються великою популярністю. У них є обов'язкова піврічна практика, завдяки чому випускники приватних ВНЗ більш підготовані до трудової діяльності. Це привертає увагу багатьох фірм (шанси на працевлаштування зростають). Таким чином, Чехія займає одну з провідних позицій в європейській системі освіти. Вчитися у Чехії не тільки дешево, але й престижно.

Чому все більше студентів обирають навчання у Чехії?


  Робіть висновки самі:

  Плюси:

  - високий авторитет ВНЗ, дипломи яких визнають без обмежень у більшості країн світу;

  - достатньо нескладний процес вступу;

  - низькі фінансові витрати на оплату навчання (аж до безкоштовної освіти);

  - дешеве житло і харчування;

  - гнучка система знижок;

  - вибір курсів на свій розсуд;

  - прекрасна забезпеченість ВНЗ технічними засобами;

  - можливість проходження трудової практики під час навчання, що дозволяє заручитися рекомендаціями фірм ще до закінчення ВНЗ;

  Мінуси:

  - деякі спеціальності переповнені (студентів більше, ніж вакансій за даними спеціальностями; це також ускладнює можливість працевлаштування після отримання диплома);

  - майже повна відсутність контролю у процесі навчання вимагає прояву високих вольових якостей та особистої дисципліни з боку студентів.

  Отже, якщо Вас зацікавила наша інформація і Ви вирішили отримати:

  - безкоштовну вищу освіту у закладах високої якості;

  диплом міжнародного зразка, визнаний у всьому світі;

  - престижну, високооплачувану роботу (яка, крім того, приноситиме задоволення) з можливістю кар'єрного росту;

  - допомогу і підтримку кваліфікованих фахівців під час навчання;

  - можливість знайти нових друзів або просто познайомитися з цікавими людьми;

  Наша програма - для Вас!

Умови вступу до ВНЗ Чехії


  Перш за все, необхідно сказати, що іноземці і чехи вступають до ВНЗ на абсолютно рівних умовах. Для зарахування у ВНЗ чеському та іноземному абітурієнтам досить мати атестат про середню освіту і скласти вступні іспити.

   Всім абітурієнтам необхідно складати вступні іспити з профільних предметів (визначаються самим ВНЗ). І оскільки до абітурієнта-іноземця, який хоче вчитися безкоштовно, ставляться як до чеха, це означає, що він повинен складати вступні іспити чеською мовою (крім того, незначна частина ВНЗ вимагає складання окремого іспиту з чеської мови). У зв'язку з тим, що майже всі іноземні абітурієнти не володіють мовою, необхідно пройти курс чеської мови. Вони автоматично є частиною підготовчого курсу (у його рамках Ви отримаєте атестат про чеську середню освіту, підвищите необхідні знання з обраних предметів, за якими складатимете вступні іспити, будете зараховані до програми czechwork, отримаєте необхідну консультацію при виборі ВНЗ, оформленні проживання тощо).

  Існує також можливість зарахування у ВНЗ без вступних іспитів. Так буває у двох випадках:

  - У деяких приватних (платних) ВНЗ, де такий шанс доступний всім, хто цікавиться;
  - У деяких державних (безкоштовних) ВНЗ, але це стосується лише випускників-відмінників.

  Протягом підготовчого курсу наші консультанти допоможуть Вам визначити, чи є у Вас така можливість. У позитивному випадку радимо паралельно отримати чеський атестат про середню освіту, а також нострифікувати українську середню освіту.

  Визначення, хто відмінник, робиться за оцінками з середньої школи. Звичайно, Ваші оцінки з школи, в якій Ви вчилися рідною мовою, будуть кращі... За оцінки на вступних іспитах вважатимуться оцінки за останні чотири роки Вашої середньої школи.У деяких ВНЗ складніший процес вступу. Наприклад, склавши вступні іспити з двох профільних предметів, за кожен можна отримати певну кількість балів (наприклад, 40 балів). І за середню оцінку з атестата можна отримати також якусь кількість балів (наприклад, 20 балів). У ВНЗ зараховують просто – за кількістю балів.

Варіанти навчання


  Вибір спеціальностей
  Як було сказано вище, на даний момент у Чехії існує більше 50-ти ВНЗ (близько 100 факультетів), на яких можна здобути не менше 4 000 різних спеціальностей (у цей список не враховано художні школи і духовні семінарії). Обрати серед них необхідний ВНЗ і факультет важко навіть чехам. Тому в Чехії у всіх середніх школах працює спеціальний консультант по вибору вищої освіти або працевлаштування. Вам же готові допомогти наші фахівці. Вибір ступеня освіти: Бакалавр, магістр, доктор. На даний момент чеська система освіти чітко ділиться на 4 програми навчання: бакалаврську, магістерську із продовженям, магістерську і докторську.

  Бакалаврська програма
  Після успішного закінчення цього періоду навчання випускники мають закінчену вищу освіту із здобуттям ступеня “бакалавр”. Щоб отримати цей ступінь, необхідно скласти державний бакалаврський іспит. На цьому можна завершити своє навчання або продовжити його, перейшовши до наступного етапу (Магістерська підготовка з продовженням). Стандартний термін навчання на цьому етапі підготовки - 3 роки. Така освіта не дуже популярна, оскільки вважається короткочасною і понад усе наближена до робочих спеціальностей. На підприємствах бакалаврів чекає, перш за все, «середній» рівень менеджерських вакансій; бакалаври юридичних факультетів, наприклад, не можуть працювати самостійно тощо. Можна сказати, що той, у кого є здібності, прагне не зупинятися на даному етапі, а продовжити свою освіту.

  Магістерська підготовка з продовженням
  Після отримання ступеня бакалавра можна продовжити навчання за Магістерською навчальною програмою. У цей період допускається зміна ВНЗ, факультету і професії. Для продовження навчання за цією програмою необхідно скласти 2 - 3 перехідні іспити з профільних для даної спеціальності предметів. Але в багатьох ВНЗ бакалаврів зараховують на таку магістерську підготовку без іспитів за умови, що у них достатньо високі бали на іспитах протягом попереднього навчання. Оскільки на цьому етапі можливий перехід з одного ВНЗ до іншого, то до складання перехідних іспитів допускаються також студенти (з неповною вищою освітою) з інших країн. Стандартний термін навчання на цьому етапі підготовки - від 2-х до 3-х років.

  Магістерська програма
  Ця самостійна програма, в принципі, об'єднує попередні дві програми разом, без переходу між ними. Стандартний термін навчання на ній 5 або 5,5 років. Після успішного її закінчення випускники мають закінчену вищу освіту магістерського ступеня.

  Докторантура
  Студенти, що цікавляться науковою роботою, можуть продовжити своє навчання у Докторантурі. Стандартний термін навчання за цією програмою 2-3 роки, з подальшим складанням державних іспитів і захистом дисертації. Після її закінчення студент отримує академічне звання і ступінь доктора наук (PHD). У Чехії це найвищий ступінь освіти. Докторанти мають можливість працювати у ВНЗ, вести семінарські заняття для студентів молодших курсів.

Вибір строків навчання


  Суворо встановленого терміну навчання у чеських ВНЗ не існує. Для того, щоб закінчити програму підготовки за обраною спеціальністю та отримати необхідний ступінь, потрібно скласти іспити і тести з певного переліку дисциплін та набрати необхідну суму балів. Термін, протягом якого студент зможе виконати ці вимоги та отримати диплом, залежить від того, яке навантаження і розклад він обрав для себе під час навчання. Звичайно, існує нижня межа необхідної кількості балів як для зарахування на наступний курс, так і для отримання диплому.

  Ця система навчання дуже приваблива для студентів, оскільки дозволяє їм максимально самостійно розпоряджатися своїм навчальним розкладом і вільним часом. Такий процес навчання приносить продуктивні результати.

  Нижче наведені рекомендовані ВНЗ терміни навчання:

  - Бакалаврський ступінь навчання з 1 курсу - 3-4 роки.
  - Магістерський ступінь навчання з 1 курсу - 5-7 років.
  - Магістерський ступінь навчання після бакалаврського ступеня - 2-3 роки.
  - Докторський ступінь - 2-3 роки.

Вибір спеціальності і ВНЗ


  Незважаючи на величезний вибір спеціальностей, які можна отримати в Чехії, перед абітурієнтами завжди постає запитання: так що ж обрати? Є факультети, які користуються великою популярністю (медичні, економічні, юридичні), і тому вступити на них досить складно. І є спеціальності, на які значно менший конкурс (наприклад, технічні і педагогічні), вступити на них набагато простіше.
  Але Ваш вибір не повинен залежати тільки від того, складно чи легко. Головну увагу при виборі майбутньої спеціальності Ви все ж таки повинні звернути на те, чи буде здобута Вами освіта затребуваною на ринку праці, наскільки високооплачувана Ваша майбутня професія, чи зможете Ви реалізувати себе в Чехії або який-небудь іншій країні Європейського Союзу (якщо в майбутньому Ви вирішите змінити країну проживання). Тому до вибору освіти не можна підходити легковажно. У цьому виборі Вам допоможе наше агентство.
  Ми разом з Вами проведемо підбір ВНЗ і спеціальності. Не обов'язково дотримуватися всіх наших рекомендацій, кінцевий вибір залишається за Вами. Під час цієї консультації ми враховуємо, наприклад, такі чинники:

  - Ваші зацікавлення, можливості і здібності;
  - результати Вашої середньої або вищої (якщо така є) освіти;
  - складність навчання;
  - доступність навчання (попит, вірогідність вступу, престижність ВНЗ);
  - вартість навчання (у приватних ВНЗ);
  - вид і термін навчання (кількість семестрів);
  - перспективу знайти роботу за даною спеціальністю в Чехії або в іншій країні Європи (за Вашим бажанням);
  - можливість підробітку під час навчання, наявність вакансій у місті;
  - наявність житла в місті і його вартість, вірогідність знайти найдешевше житло;
  - можливість відпочинку під час навчання;
  - а також враховуємо всі Ваші побажання;

  У 2004/2005 академічному році в Чехії студенти могли обрати з 4799 варіантів навчання у ВНЗ і з 397 варіантів навчання в наукових інститутах Академії наук або в наукових інститутах ВНЗ. Отже, вибрати освіту саме для Вас (напрям, факультет, ВНЗ, місто...) у такому разі нелегко. І зробити це повинні Ви, а ми завжди допоможемо консультацією наших фахівців.
 З вищесказаного виходить, що правильний вибір не можна зробити тільки за допомогою Інтернету.
 У рамках наших підготовчих курсів відведена достатня кількість індивідуальних консультацій з нашими фахівцями. В результаті Ви встигнете вчасно прийняти правильне рішення при виборі ВНЗ і встигнете вчасно подати вступну заяву.

Друга вища освіта


  У деяких країнах так називають скорочені освітні програми ВНЗ, призначені для випускників ВНЗ. Такого явища в Чехії не існує, оскільки там інша організація системи освіти. Насправді нікого не цікавить, як довго Ви вчитиметеся. Якщо вчитиметеся дуже довго, то втрачаєте різні пільги, але саме навчання як таке не обмежується часом, а обмежується кількістю іспитів і заліків.
  Будь-який студент, який хоче здобути вищу освіту даного профілю, повинен скласти всі встановлені іспити та заліки. У цьому сенсі, друга вища освіта не відрізняється від першої. Є різниця в іншому. Всі ВНЗ у Чехії зазвичай взаємно визнають свої іспити і заліки. Це означає, що, якщо є схожі предмети, то другий ВНЗ просто зарахує іспити і заліки першого, і Ви економите час, оскільки не треба повторно складати іспити. Додаткова економія часу в тому, що у студента вже є досвід і він може працювати швидше. В результаті випускник першого ВНЗ зможе пройти всі предмети другого ВНЗ за коротший час, навіть удвічі швидше.

Наші пропозиції (послуги, ціни)


  РІЧНІ ПІДГОТОВЧІ КУРСИ

  Випускники даних курсів повністю підготовлені для вступу до Карлового університету у Празі. Також, за бажанням, випускник може обрати для вступу будь-який інший державний ВНЗ Чеської республіки, оскільки навчання проводиться як з мовної підготовки (чеська мова), так і з обраної спеціальності (вивчаються предмети, за якими відбуватиметься вступне тестування). Курс проводиться:

  - у м. Подебради, для охочих навчатися на гуманітарних або технічних факультетах;
  - у м. Маріанські Лазні, для охочих навчатися на природничих факультетах;

  Термін навчання на курсах – з вересня по червень, загальна тривалість курсів складає 10 місяців. Перший семестр студенти інтенсивно вивчають чеську мову (усну і письмову) 35 годин на тиждень. З другого семестру зменшується кількість мовної підготовки і додається підготовка з обраної спеціалізації, проте загальна кількість занять залишається попередньою – 35 годин на тиждень. Заняття проходять у навчальних центрах підготовки Карлового Університету. Під час навчання студентові пропонується вся необхідна інформація про державні ВНЗ Чехії, строки подання документів вступу, термін самого вступу, зразки вступних іспитів, надається сприяння у підготовці документів, необхідних для вступу.

  Вартість курсу і повних послуг зі вступу: 5260 Євро.

  ПІВРІЧНІ КУРСИ ЧЕСЬКОЇ МОВИ У м.ПРАГА + ВСТУП ДО КОМЕРЦІЙНОГО ВНЗ

  Піврічний інтенсивний курс чеської мови призначений для студентів, які хочуть здобувати освіту в одному з приватних ВНЗ, найчастіше це:

  Інститут банківської справи;
Інститут управління та фінансів;
Інститут SKODA AUTO;
Інститут готельного бізнесу, туризму і менеджменту;
Празький інститут державної служби і міжнародних відносин;
Празький інститут психосоціальних вчень;
Інститут менеджерської інформатики та економіки;
Кінематографічна академія;
Медичний інститут;

  Вартість курсу і всіх послуг зі вступу: 2910 Євро;

КОРОТКИЙ КУРС НА БАЗІ ІНСТИТУТУ ГОТЕЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА У ПРАЗІ

  Дані курси розраховані на охочих здобути вищу освіту у сфері готельного господарства, санаторно-курортного обслуговування і туризму. Навчання проводитися з мовної підготовки (чеська та англійська мови), а також з предметів, які є основними на обраній спеціальності.

  Після закінчення курсів зарахування в Інститут готельного господарства в Празі проводитися автоматично, без співбесіди і тестів. Тривалість курсів - 10 місяців, з вересня по червень.

  Вартість курсу і всіх послуг зі вступу: 3525 Євро.

  НАВЧАННЯ У ЧЕХІЇ АНГЛІЙСЬКОЮ

  Нью-йоркський університет у Празі:

  Бакалавр
  The General Education Program (G.E.P):
  Psychology Business Administration
  Communication and Mass Media
  International and European Economic Studies

  Магістр:
  Professional Communication and Public Relation (MA);
Human Resource Development and Training (MSc);

  MBA
  Master of Business Administration
Banking and Corporate Finance
Marketing Human Resource Management
Management in Information Systems
Executive МВА in Tourism Management

  Форми навчання: очна, заочна.
  Навчання англійською мовою, є можливість навчання 2 роки у Празі і 2 роки в США у State University of New York.

  Вартість навчання: від 1.500 до 5.500 Євро.

  Термін подання заяв:
  Навчання можна починати як у весняному семестрі (початок занять у лютому), подання документів до 10.01, так і в осінньому семестрі (початок занять у жовтні), подання документів до 31.08.

  Вартість програми і всіх послуг зі вступу: 1450 Євро.

  ТАКОЖ МОЖЛИВА ПІДГОТОВКА З НАСТУПНИХ КУРСІВ:

  Річні курси чеської мови у м. Прага - 4 270,00 €
  Піврічні курси чеської мови у м. Прага - 2 310,00 €
  Шеститижневі курси чеської мови - 1 035,00 €
  Стандартний літній курс чеської мови - 1 220,00 €
  Курс «Чеська мова і чеська культура» - 1 390,00 €
  Курс "Чеська мова на природі" - 1 220,00 €
  Піврічні курси чеської мови у м. Прага + вступ до комерційного ВНЗ - 2 910,00 €


На главную Написать нам письмо В начало страницы
 Программа Au-Pair | Work and Travel | Курсы за границей | в Киеве | ВУЗы | Контакт | Форум 
Copyright © Study.UA       Created by Dmitry.zp.ua